سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده به میزبانی شرکت سیمان اردستان

به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده برگزار شد.

به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده روز چهارشنبه بیست و هفتم مهرماه به میزبانی شرکت سیمان اردستان و همکاری سازمان تحقیقات صنعتی و استاندارد استان اصفهان و شرکت معیار گستر زاینده رود برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سیمان اردستان به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده روز چهارشنبه بیست و هفتم مهرماه سال جاری با حضور بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان سازمان تحقیقات صنعتی و استاندارد استان اصفهان، مدیران و مسئولان کنترل کیفیت شرکت های تولید کننده بتن آماده و دانشجویان و محققان عرصه سیمان و بتن توسط سیمان اردستان برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا مهندس حمیدرضا چیت‌ساز مدیر کارخانه سیمان اردستان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد آموزشی در زمینه تولید انواع بتن، فرآوری سیمان و راهکارهای افزایش کیفیت مصالح سیمانی در حوزه های مختلف کاربردی توسط این شرکت، تصریح کرد: سیمان اردستان از بدو تاسیس خود همیشه بر امر آموزش و بهبود کیفیت و بروزآوری سیستم ها و روش ها تاکید مستمر داشته و ضمن برگزاری جلسات متعدد آموزشی و بهره گیری از دانش اساتید مجرب دانشگاهی و تولیدی در جهت افزایش بهره وری و آگاهی کارکنان، مشتریان و مصرف کنندگان سیمان تولیدی همواره پیشرو و پیش قدم بوده است. وی افزود: در حال حاضر سیمان اردستان با تولید روزانه ۳۵۰۰ تن کلینکر و ۳۸۰۰ تن سیمان خاکستری تیپ ۲ و ۴۲۵_۱  از شرکت‌های مطرح و نام آور در زمینه تولید این نوع محصولات بوده و تولیدات این شرکت به جهت مرغوبیت، رعایت استانداردهای بین المللی و نظارت مستمر بر حفظ کیفیت در بین مصرف کنندگان و مشتریان جایگاه ویژه ای دارد.
در ادامه جلسه دکتر داوود مستوفی نژاد مدرس و استاد دانشگاه، به بررسی ویژگی های مطلوب در بتن های آماده و تاثیر افزودنی ها بر کیفیت بتن پرداخت. وی با بیان اینکه افزودنی های مجاز در بتن چه تاثیراتی می توانند بر میزان گیرش، استحکام، طول عمر و مدت زمان فرآوری بتن داشته باشند، تاثیر روان کننده ها را در اقلیم های متفاوت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی سرد و گرم و معتدل مورد بحث و بررسی قرار داده، نحوه استفاده از روان کننده های نسل اول دوم و سوم و میزان مصرف هر کدام از این مواد را در تناژ بتن تولیدی تشریح نمود. دکتر مستوفی نژاد در پایان این سمینار آموزشی با نشان دادن اسلایدی از کتیبه های سیمانی مصلای حرم حضرت معصومه سلام الله علیها که سیمان آن توسط سیمان اردستان تامین شده و به شیوه قالب گیری و استفاده از افزودنی های روان کننده و هواساز طراحی و ساخته شده بود، این کتیبه‌ها را شاهکاری از صنعت ترکیب افزودنی ها و روان کننده ها در ساخت آثار هنری توصیف نمود.
در پایان همایش مذکور بر اساس یک نظرسنجی میدانی توسط روابط عمومی سیمان اردستان، اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان نظر دادند که مصرف کننده دائمی و مستمر تولیدات این شرکت بوده و از کیفیت محصول آن راضی و خرسند 

نکوداشت روز صنعت معدن و تجارت در استان اصفهان

آیین نکوداشت روز صنعت معدن و تجارت در استان اصفهان و دریافت تندیس و لوح تقدیر  واحدصنعتی نمونه استان اصفهان

و حضور سیمان اردستان در بین منتخبان واحدهای صنعتی نمونه 

p1

به مناسبت نکوداشت روز صنعت معدن و تجارت، روز چهارشنبه چهارم آبان ماه سال جاری مراسمی با حضور دکتر محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، صدیف بیک زاده دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در وزارت صمت، سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان، و شماری از مدیران و فعالان تولیدی استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سیمان اردستان، دکتر محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت در این مراسم،  رشد اقتصادی تولیدات کشور در شرایط حاضر را پنج درصد اعلام نمود و اظهار داشت که: این رشد نسبت به سال‌های قبل بی‌نظیر بوده ولی با هدف های جهشی و توان فعالان اقتصادی کشور بسیار فاصله دارد. وی تصریح کرد: آثار خبرهای خوب تولیدی و تجارت در میان مدت به بهبود معیشت مردم و اصلاح شاخص های اقتصادی منجر خواهد شد. وی گفت: توفیق در عرصه صادرات غیر نفتی نیازمند همت فعالان اقتصادی, مردم و مسئولان است, و لازمه آن توجه به تولید دانش بنیان و همدلی است.

 در ادامه مراسم، صدیف بیک زاده دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور نیز با اشاره به اینکه استان اصفهان در حوزه صنعت اولین استان  و در بخش معدن، جزو استان های دوم و سوم کشور است، گفت: سهم این استان به عنوان یکی از قطبهای صنعت و معدن کشور بیش از دو برابر ضریب جمعیتی در تولید ناخالص داخلی کشور بوده و این استان در حوزه صنعت و معدن به خوبی نقش آفرینی می کند. وی یادآور شد: برگزیدگان این مراسم فعالانی هستند که با بیش از صدها مشکل در حوزه های بانکی، گمرکی، تامین مواد اولیه، تامین اجتماعی، مالیاتی،  ارزی و دیگر حوزه ها مواجه بودند و به نوعی می توان از آنها به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی نام برد.

 سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز در این مراسم گفت: استان اصفهان سهم ۱۲ درصدی در صنعت کشور دارد و در همین راستا خواستار نگاه عدالت محوری به این استان شد. استاندار اصفهان با اشاره به احیای ۲۰۰ واحد صنعتی در شش ماهه اول امسال, از تلاش اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قدردانی نمود. عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان نیز در ادامه مراسم با یادآوری تلاش فعالان اقتصادی و تولیدی استان اصفهان در جهت افزایش تولید و رفع موانع پیش رو از آنها و حضور گرم و صمیمی ایشان تشکر و قدردانی نمود. در پایان آیین نکوداشت روز صنعت، معدن و تجارت از شماری از فعالان اقتصادی استان با اهدای تندیس و لوح تقدیر و قدردانی گردید.

 دکتر احمدرضا عمرانی فرد مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سیمان اردستان، با اشاره به نقش این شرکت در حوزه تولید و اقتصاد، دریافت لوح تقدیر و تندیس واحد نمونه صنعتی استان اصفهان را از افتخارات شرکت برشمرده و آن را نشانه تلاش شبانه‌روزی دست اندرکاران این مجموعه در خدمت به جامعه صنعتی کشور دانست.

گفتنی است شرکت سیمان اردستان در طول سالیان گذشته، به عنوان یکی از شرکتهای مطرح و نام آور در حوزه تولید انواع سیمان خاکستری، همواره جزو برگزیدگان جشنواره های مختلف در  بخش تولید ، کیفیت و بهره وری بوده است.p2

صفحه1 از3

ورود کاربراناطلاعات تماس

 نشانی: اصفهان - خيابان فرایبورگ - نبش چهارراه رسالت - پلاك 23 - ساختمان پورسینا

 کدپستی : 81687/73111

con tel fa  تلفن : 36681710.11-031

 نمابر : 36699637-031

خبرنامه

captcha

ورود کاربرانTop