سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده به میزبانی شرکت سیمان اردستان

به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده برگزار شد.

به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده روز چهارشنبه بیست و هفتم مهرماه به میزبانی شرکت سیمان اردستان و همکاری سازمان تحقیقات صنعتی و استاندارد استان اصفهان و شرکت معیار گستر زاینده رود برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سیمان اردستان به مناسبت روز ملی بتن سمینار آموزشی تاثیر روان کننده ها بر تولید بتن آماده روز چهارشنبه بیست و هفتم مهرماه سال جاری با حضور بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان سازمان تحقیقات صنعتی و استاندارد استان اصفهان، مدیران و مسئولان کنترل کیفیت شرکت های تولید کننده بتن آماده و دانشجویان و محققان عرصه سیمان و بتن توسط سیمان اردستان برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا مهندس حمیدرضا چیت‌ساز مدیر کارخانه سیمان اردستان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد آموزشی در زمینه تولید انواع بتن، فرآوری سیمان و راهکارهای افزایش کیفیت مصالح سیمانی در حوزه های مختلف کاربردی توسط این شرکت، تصریح کرد: سیمان اردستان از بدو تاسیس خود همیشه بر امر آموزش و بهبود کیفیت و بروزآوری سیستم ها و روش ها تاکید مستمر داشته و ضمن برگزاری جلسات متعدد آموزشی و بهره گیری از دانش اساتید مجرب دانشگاهی و تولیدی در جهت افزایش بهره وری و آگاهی کارکنان، مشتریان و مصرف کنندگان سیمان تولیدی همواره پیشرو و پیش قدم بوده است. وی افزود: در حال حاضر سیمان اردستان با تولید روزانه ۳۵۰۰ تن کلینکر و ۳۸۰۰ تن سیمان خاکستری تیپ ۲ و ۴۲۵_۱  از شرکت‌های مطرح و نام آور در زمینه تولید این نوع محصولات بوده و تولیدات این شرکت به جهت مرغوبیت، رعایت استانداردهای بین المللی و نظارت مستمر بر حفظ کیفیت در بین مصرف کنندگان و مشتریان جایگاه ویژه ای دارد.
در ادامه جلسه دکتر داوود مستوفی نژاد مدرس و استاد دانشگاه، به بررسی ویژگی های مطلوب در بتن های آماده و تاثیر افزودنی ها بر کیفیت بتن پرداخت. وی با بیان اینکه افزودنی های مجاز در بتن چه تاثیراتی می توانند بر میزان گیرش، استحکام، طول عمر و مدت زمان فرآوری بتن داشته باشند، تاثیر روان کننده ها را در اقلیم های متفاوت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی سرد و گرم و معتدل مورد بحث و بررسی قرار داده، نحوه استفاده از روان کننده های نسل اول دوم و سوم و میزان مصرف هر کدام از این مواد را در تناژ بتن تولیدی تشریح نمود. دکتر مستوفی نژاد در پایان این سمینار آموزشی با نشان دادن اسلایدی از کتیبه های سیمانی مصلای حرم حضرت معصومه سلام الله علیها که سیمان آن توسط سیمان اردستان تامین شده و به شیوه قالب گیری و استفاده از افزودنی های روان کننده و هواساز طراحی و ساخته شده بود، این کتیبه‌ها را شاهکاری از صنعت ترکیب افزودنی ها و روان کننده ها در ساخت آثار هنری توصیف نمود.
در پایان همایش مذکور بر اساس یک نظرسنجی میدانی توسط روابط عمومی سیمان اردستان، اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان نظر دادند که مصرف کننده دائمی و مستمر تولیدات این شرکت بوده و از کیفیت محصول آن راضی و خرسند 

ورود کاربراناطلاعات تماس

 نشانی: اصفهان - خيابان فرایبورگ - نبش چهارراه رسالت - پلاك 23 - ساختمان پورسینا

 کدپستی : 81687/73111

con tel fa  تلفن : 36681710.11-031

 نمابر : 36699637-031

خبرنامه

captcha

ورود کاربرانTop